watch

Kawalerka dla studenta – jak ją ciekawie urządzić?

Jak ukazują badania statystyczne pośród osób, które na współczesnym rynku mieszkaniowym zakupują tzw. kawalerki, czy niewielkie mieszkania o powierzchni rzadko przekraczającej 40m kwadratowych grupę najliczniejszą stanowią studenci. Zdaniem ekspertów jest to mieszkanie przejściowe, które w najbliższej dekadzie zostanie sprzedane – najprawdopodobniej kolejnemu studentowi… Handel kawalerkami toczy ruchem kolistym, zaś inwestycja pt. „urządzenie”, czy „remont” zdaje się być w tym przypadku zbędna.

Owszem, kilka kosmetycznych zmian jest zjawiskiem naturalnym, natomiast zmiany te są budżetowe i dotyczą zazwyczaj wystroju. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy kilka porad dotyczących urządzania kawalerki, tak by nasze ciasne – ale własne mieszkanie nie miało wyłącznie cech praktycznych, ale również estetyczne.

Zacznij od kolorów

color
Dobór kolorów do niewielkich powierzchni to dość osobliwa kwestia. Architekci wnętrz w takich sytuacjach zalecają zastosowanie barw jasnych, które zwiększają optykę małego mieszkania. Poza klasyczną bielą doskonale sprawdzi się kolor beżowy, kremowy, a nawet kość słoniowa. Dla miłośników awangardy ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie błękitu, bądź koloru łososiowego. Sufit bezsprzecznie powinien pozostać biały, abyśmy nie czuli się jak w pudełku od zapałek. Warto zapoznać się z oferta sklepów internetowych, na przykład obrazynasciany.pl.

Dodatki oraz ich znaczenie

Rola dodatków w przypadku mikroskopijnych powierzchni ma znaczenie kolosalne. Ich wielki wybór znaleźć możemy na przykład na stronie
dekorolka.pl. Czasem jeden szczegół potrafi zniszczyć estetykę danego wnętrza. Dla mieszkańców kawalerki znakomitym rozwiązaniem w kwestii dodatków mogą okazać się lustra, a najlepiej – jedno ogromne. Dlaczego? O radę zapytaliśmy cenioną designerkę – Martę Gicz :
„…Lustro zwiększa w sposób naturalny optykę danego pomieszczenia. Właściwie im jest ono większe, tym więcej przestrzeni zyskujemy w danym obszarze. M.in. dlatego lustra bardzo często stosuje się w niedużych łazienkach. Zależność ta jest banalna – im mniejsza łazienka, tym większe lustro. Ale nie tylko lustra przyczyniają się do uzyskania większej przestrzeni optycznej – podobnie jest z oknami, dlatego w przypadku kawalerki najlepiej wyzbyć się wszelkich zasłon i firan. Rolety wystarczą w zupełności!…”
Poza dostępem do naturalnego światła dziennego ważną rolę odgrywają również dekoracje. W tym przypadku warto postawić na ozdoby szklane – np. wazony, szklane blaty, szklane meble itp. A skoro już przy meblach i dekoracjach jesteśmy, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki styl pasuje do niewielkich mieszkań?

Jaki styl zastosować względem kawalerki?

Niewielkie powierzchnie znakomicie wypadają w stylach współczesnych. Do kawalerek doskonale pasować będą wnętrza loftowe, skandynawskie oraz minimalistyczne. Ciekawym rozwiązaniem jest również awangarda, która z roku na rok zyskuje na sile w oczach profesjonalnych architektów wnętrz.

Previous Article
Next Article