Meble, które zdadzą egzamin w salonie połączonym z aneksem kuchennym

Otwarta kuchnia, czyli tzw. aneks, jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w nowym budownictwie. Przeważnie jest to zabieg, który pozwala tworzyć większe przestrzenie zamiast ciasnych, nieprzyjemnych klitek. Warto jednak pamiętać, że takie dwufunkcyjne pomieszczenie wymaga odpowiedniej aranżacji. Jakie meble sprawdzą się w przypadku aneksu kuchennego otwartego na salon?

Spójne wnętrze

Aby aranżacja łącząca kuchnię i pokój wypoczynkowy prezentowała się dobrze, musi tworzyć przenikająca się całość. Elementy znajdujące się w tych dwóch strefach powinny do siebie nawiązywać stylem, kolorem oraz formą. Wybierając zatem modną, czarną zabudowę kuchenną z drewnianym blatem, musimy postawić na podobny motyw przewodni w części dziennej i jadalnej. Idealnym łącznikiem w tym przypadku będzie wyspa, która z jednej strony może pełnić funkcję blatu roboczego, a z drugiej stolika śniadaniowego, przy którym ustawimy wysoki hoker czarny, szary, zielony bądź beżowy w zależności od tego, jaką umieścimy kanapę w salonie. Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, możemy się zdecydować także na tradycyjny stół z krzesłami, jednak w małych kawalerkach wyspa bądź półwysep są rozwiązaniem absolutnie wystarczającym. 

Wyposażenie ustawione w odpowiedni sposób

Łącząc dwa pomieszczenia o różnych funkcjach, musimy pamiętać także o kwestiach praktycznych. Niesamowicie istotne w tym przypadku jest prawidłowe ustawienie poszczególnych elementów wyposażenia. W takiej sytuacji warto rozdzielić kuchnię oraz strefę typowo wypoczynkową częścią jadalnianą. Może to wyglądać tak, że po jednej stronie pomieszczenia umieścimy całą zabudowę kuchenną, którą wykończymy wspomnianą już wyspą zamykającą obszar roboczy. Następnie powinniśmy ustawić stół i wygodne krzesła w pobliżu, których może znaleźć się komoda lub kredens na zastawę i stołowe akcesoria tekstylne. Na końcu natomiast znajdzie się miejsce na sporych rozmiarów sofę narożną z funkcją spania, stolik kawowy, szafkę RTV i telewizor. Całość podkreślić powinniśmy dobrze dobranymi i doskonale rozmieszczonymi punktami świetnymi. Zastosowanie różnych lamp także dobrze zaznaczy poszczególne strefy.

Salon połączony z kuchnią może przysporzyć amatorom dekorowania wnętrz sporo problemów, tworząc jednak spójną aranżację wypełnioną meblami utrzymanymi w podobnej stylistyce, uzyskamy naprawdę świetne efekty. Charakteru całości dodadzą lampy, ciekawy hoker czarny ustawiony przy wyspie, jak również drobniejsze detale tekstylne i ozdoby w postaci obrazów lub zdjęć. 

Previous Article
Next Article