Jaką kamerę IP wybrać aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo?

W dzisiejszych czasach kamery IP wykorzystywane są praktycznie we wszystkich lokalach usługowych czy na prywatnych posesjach. Ich ogromną zaletą jest przesył jakościowych danych audio/video bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli koncentrycznych w dużej mierze podatnych na zakłócenia. Dodatkowo przesył danych może odbywać się do dowolnego miejsca na świecie, dzięki zastosowaniu metody przesyłu obrazu po połączeniu internetowym.

Czym jest kamera IP?

Zadaniem każdego systemu monitoringu jest rejestrowanie obrazu w miejscu, którego nie jesteśmy w stanie cały czas obejmować wzrokiem. Aby jednak kamera IP zarejestrowała taki obraz, niezbędne jest podłączenie się do naszej sieci domowej poprzez specjalny adres IP wpisany do naszej przeglądarki. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mogli uzyskać obraz z każdego punktu na świecie wykorzystując dowolne urządzenie takie jak laptop, komputer czy telefon. Aby skonfigurować połączenie kamery przemysłowej z naszą siecią warto zaufać specjalistom i zlecić im wykonanie tego zadania. Konfiguracja ta odbywa się w specjalnym panelu administracyjnym, na którym zmienia się preferowane ustawienia kamery.

Co przed zakupem?

Przed dokonaniem zakupu kamery warto zastanowić się w jakim miejscu ją umieścimy i do jakiego celu będzie przeznaczona. O ile kamery przemysłowe do użytku wewnętrznego nie muszą spełniać specjalistycznych wymagań, o tyle użytek zewnętrzny wymaga mocniejszej obudowy i odporności na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Każda kamera IP wyposażona jest w kamerę CMOS, która posiada fantastyczne parametry do pracy w dzień. Jeśli więc zależy nam na dziennej ochronie obiektu, kamera IP sprawdzi się idealnie.

Zaleta kamer IP

Dużą zaletą kamer IP jest możliwość dowolnego dobierania ich komponentów bazując na własnych wymaganiach, dlatego jeśli zależy nam na jakościowym lub przestrzennym obrazie, dobrze dobrany obiektyw pomoże nam uzyskać dobrą jakość przesyły danych audio/video i szerszy kąt rejestrowania obrazu.

Przy współpracy z https://elektromaniacy.pl/.

Previous Article
Next Article