poduszki

Hotel – jak reklamować najlepiej?

W dobie prężnie rozwijającej się technologii nie zawsze papierowa forma promocji przynosi oczekiwane skutki. Teraz, aby znaleźć pożądane zakwaterowanie, goście sprawdzają oferty dostępne online. Właśnie w internecie można znaleźć wszystkie informacje, łącznie z tymi, które udostępniają inni goście. Stworzono już wiele porównywarek hoteli, z którymi reklamowane obiekty podjęły współpracę i przykładowo przygotowują specjalną ofertę dla użytkowników tej, konkretnej domeny.

Research jest ważny

W historii marketingu i reklamy istnieje zjawisko „poczty pantoflowej”, która jest najlepszym nośnikiem promocji. Nic nie budzi takiego zaufania jak opinia osoby, która wypróbowała już to, czym my dopiero jesteśmy zainteresowani. Media bardzo podstępnie wykorzystują tę metodę podstawiając do reklamy przebierańca w stroju lekarza, który próbuje przekonać, że szczoteczka do zębów o ułożonym włosiu w prostokąt jest lepsza od tej o kwadratowym kształcie. Branża hotelarska niestety zniża już się do tego poziomu. Dlatego planując wakacje, czy delegacje najlepiej wyłączyć telewizor i przeprowadzić indywidualny research.

wykresy

Marketing szeptany

Aby marketing szeptany był najskuteczniejszy należy spełnić niewiele warunków, jednak nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania. Zadowolony gość to zadbany gość… Gość nasz pan… I kilka jeszcze innych sloganów sugeruje, że najważniejsza jest dobra opieka nad obiektem i jego wizytatorami. Dla przyjeżdżającego ważna jest czystość, spokój, możliwość zaspokojenia własnych potrzeb na miejscu, uśmiech, życzliwość i poczucie, że jest „jak w domu”. Po pobycie w takich warunkach nie sposób jest nie zachwalać takiego miejsca innym . Dlatego bardzo ważnym jest słuchanie i zbieranie opinii z różnych źródeł i skrupulatne pracowanie nad nimi. Szczerość i szacunek to cechy wspierające progres naszego miejsca pracy.

zarowki

A co z wyszukiwarkami hoteli?

Czy wyszukiwarki hotelowe są złe? Nie zawsze. Dla gościa możliwość zapłacenia niższej ceny za dobry standard jest ogromną pokusą. Ceny w kolorze czerwonym rzucają się w oczy i nie pozwalają oderwać wzroku. Wspomniane wcześniej układy hoteli z porównywarkami są często bardzo atrakcyjne i warte rozwagi. Jedyne, na co trzeba uważać to kruczki. Nie należy brać za gwarant wszystkich zachwaleń okazji. Na przykład zdjęcia pokoju mogą być mylące, gdyż te są robione z korzystnej perspektywy, a w rzeczywistości pokój może być rozmiaru łóżka. Gdy w opisie zaleje nas fala zalet wybranego hotelu poszukajmy, czy jest on w stanie zaspokoić nasze oczekiwania. Może on być świetnie usytuowany, blisko komunikacji miejskiej, na rogu znajduje się monopolowy i kwiaciarnia, a po przyjeździe okazuje się, że nie ma miejsca parkingowego, a okno mamy z widokiem na pętlę tramwajową. Wszystkie te czynniki zapewniają rozczarowanie na twarzach odwiedzających i gwarantują, że już do danego miejsca nie wrócą.

Słów kilka na koniec

Reasumując, dobra reklama hotelu powinna być jawna, klarowna, szczera, a oparta doświadczeniem wcześniejszych odwiedzających zagwarantuje, że prowadzony obiekt nie zginie, zapewnia specjalista z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/. Jeśli tylko interes jest prowadzony z pasji i od serca, a nie dla czystego kapitalizmu i z przekonania, że „to żadna filozofia”, to sukces może być gwarantowany.

Previous Article
Next Article