room

Hotelarstwo niekonwencjonalne

Logicznie rzecz biorąc hotele powinny być miłym akcentem dla turystów. Mają zapewnić wypoczynek i relaks po aktywnych dniach. Są jednak takie biznesy, które działają zupełnie odwrotnie. Zamiast atrakcji w stylu finezyjnie ułożone ręczniki na świeżo wypranej pościeli właściciele niektórych hoteli za urozmaicenie stawiają sobie brud, nieprzyjemny zapach, rozpadające się meble i gryzonie biegające między pokojami gości. Tak, istnieje zestawienie dziwnych hoteli, które są chętnie odwiedzane przez żądnych przygód turystów. I zarabiają na tym niemałe pieniądze.

Tianzi Hotel

Chiny zawsze dążą do bycia numerem jeden we wszystkich dziedzinach. Nie mogli również odpuścić sobie tytułu najgorszego hotelu i osiągnęli sukces. O tyle, o ile hotel nie prezentuje złych warunków nocowania, zadziwia swoim budynkiem, gdyż został on zbudowany z posągów 3 bóstw. Hotel ten zdobył tytuł Guinessa w dziedzinie „największy na świecie budynek wizerunkowy”.

Kakslauttanen Igloo Village

Tytułowy hotel spełnia marzenia z dzieciństwa. Finlandzki obiekt umożliwia nocowanie w igloo. Sceneria porusza i zachęca do długiego pobytu. Zastanawiające jest, co takiego złego ma w sobie w ta wioska? Temperatura. W igloo sięga -6 stopni, na zewnątrz zaś -30. Igloo, które można wynająć jest zbudowane ze śniegu, lub szkła, a w dyspozycji są jeszcze drewniane domki z bali. Taki nocleg tylko dla najwytrwalszych

snow

Seaventures Dive Resort

Masz starą platformę wiertniczą? Wylej na nią kubły kolorowych farb, postaw łóżka i przyjmuj gości. Na taki pomysł wpadł pewien Malezyjczyk, który zacumował platformę w Celebes Sea. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce na nocleg dla miłośników morza i potrafi pękać w szwach.

Villa Hamster

Francuzi z kolei ukłonili się w stronę gryzoni. Villa Hamster jest otwarty dla miłośników małych żyjątek i pozwala mieszkać w warunkach, jakie zapewniamy swoim zwierzakom. Pokoje są w formie klatek, jedzenie wypada z zawieszonego karmnika, a wodę pije się z fontanny. Jeśli któryś z gości poczuje przypływ energii dostępny jest kołowrotek, w którym można się wybiegać.

Ryugyong Hotel

Korea północna postawiła sobie za tel wybudowanie 7 najwyższego budynku na świecie. Jest on w kształcie ostrosłupa i nigdy nie został skończony, przez co jest 28 najwyższym budynkiem na świecie. Podobno dla rynku dobrze, że budowla nigdy nie została ukończona. Z założenia nie miała reprezentować sobą niczego więcej oprócz wysokości.

Hang Nga’s Tree House Hotel

Wietnamczycy zadziwili turystów swoją kreatywnością, gdyż stworzyli hotel w formie pnia drzewa. Jest on duży, a w środku bardzo pokrętny, bogaty w schody i zakamarki. Stąd jego potoczna nazwa „Crazy house”. Niestety, nie cieszy się on ogromną popularnością. Przykuwa uwagę tylko na chwilę, by zrobić zdjęcie.

tree

Hans Brinker Budget Hotel

Na zakończenie perła – Amsterdam. Hans Brinker Budget Hotel to miejsce, gdzie pokoje są małe, choć mogą pomieścić aż 14 osób, drzwi się blokują, winda staje między piętrami, nie ma ciepłej wody, krany przeciekają, a łóżka są potwornie niewygodne. Jako jedną z atrakcji hotel proponuje spanie w śpiworze pod gołym niebem. Za oferowane warunki jest to hotel o mianie najgorszego hotelu świata.
Przy współpracy z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.

Previous Article
Next Article