pokój - kontrasty kolorów

Przyjazna atmosfera wnętrza

Nowoczesne trendy wnętrzarskie dosyć jasno i bardzo wyraźnie mówią o tym, że im ciekawsza kolorystyka pomieszczenia tym lepiej dla jego użytkowników. Dekoratorzy stawiają raczej na kontrast barw niż ich dopasowywanie, ponieważ pozwala to na zwiększenie wyrazistości otoczenia i zwiększenie jego przyjemności odbioru.

Ciekawe kontrasty

Jednym z ciekawych i powszechnie stosowanych pomysłów na przestrzeni ostatnich lat jest właściwie stosowana kolorystyka mebli w kontraście do koloru ścian. Można w tym przypadku spróbować najbardziej popularnego sposobu na stworzenie interesującego wnętrza i dobrać meble, które od razu wyróżnią się na tle ścian. Nie oznacza to wcale, że ściany należy zostawiać surowe. Wręcz przeciwnie, warto je ozdobić fototapetą z obrazem o ciekawej kolorystyce lub w odcieniach szarości, w zależności od tego, jaką barwę mają meble. Połączenie stonowanych kolorów z żywą czerwienią lub żółcią daje niesamowity efekt, który na pewno spodoba się domownikom i gościom odwiedzającym mieszkanie.

Korzystanie z porad doświadczonych dekoratorów pozwoli na wykonanie wnętrza w sposób nadzwyczaj interesujący i komfortowy. Aranżacje mają zachwycać, owszem, ale nie może w nich zabraknąć tego punktu, który odpowiada za dobre samopoczucie w danym pomieszczeniu. Stosowanie ciekawych dekoracji, jak wspomniane wyżej fototapety, obrazy na ściany, czy interesujące figurki stojące lub lampy to bez wątpienia najlepszy sposób na ożywienie wnętrza, dodanie mu odpowiedniego charakteru i ostrości. Warto o tym pamiętać dekorując pomieszczenia mieszkalne lub użytkowe.

Wystrój domowego salonu

W poradnikach na temat aranżacji wnętrz, najczęściej znaleźć można rożnego rodzaju porady, dotyczące salonu. Jest to raczej normalny stan rzeczy gdyż salon jest zazwyczaj największym pomieszczeniem w domu i otwartym dla odwiedzających nas gości. Dlatego to właśnie w salonie chce się stworzyć coś, co będzie zaskakiwać. Stworzenie barwnego kontrastu na pewno odpowie na wymagania wszystkich osób, które chcą szokować, zorganizować coś, co wpadnie w oko już przy pierwszym spojrzeniu i pozostawi po sobie dobre wspomnienia.

przyjazne-wnetrze

Interesujące wyposażenie domu ma bardzo duży wpływ na samopoczucie wszystkich mieszkańców. Im więcej uwagi przywiązuje się do tego, jak dany pokój wygląda, tym bardziej odczuwa się satysfakcję z dobrze dobranych elementów, zarówno pod postacią mebli jak i dekoracji. Każdy dom, który ma być otwarty na ludzi, musi emanować dobrą atmosferą i sprawiać, że miło będzie w nim przebywać.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować, który wystrój będzie dla nas najlepszy to dobrze jest wykonać najpierw wizualizację tego jak będzie wyglądać pomieszczenie w danym wystroju. To pomoże nam wybrać styl, kory najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Samej inspiracji dobrze też poszukać nie tylko w internecie, ale również na specjalnych targach i konferencjach. Jest tam sporo wystawców i przedstawicieli różnych biur projektowych. Tu najłatwiej dowiedzieć się, co jest na topie a czego warto unikać.

Previous Article
Next Article