spiaca-osoba

Tajemnice dobrego snu – nie tylko wygląd sypialni

Wiele osób w doskonały sposób zdaje sobie sprawę z tego, że aby dobrze się wyspać wcale nie musimy być jakoś nadzwyczajnie mocno zmęczeni. Co więcej w wielu przypadkach nazbyt duże zmęczenie jest w stanie przyczynić się do bezsenności w nocy Nie mniej jednak żeby móc się dobrze wyspać na pewno warto jest wykonać kilka prostych ćwiczeń fizycznych wspomagających nasze zasypianie.

Oczywiście zgodnie z tym, co sugeruje wielu ekspertów z dziedziny snu, ćwiczeń tych nie należy wykonywać tuż przed udaniem się na spoczynek. Nazbyt intensywne wykonywanie ćwiczeń może wpływać na zbyt nadmierne pobudzenie naszego organizmu a co za tym idzie zamiast przyczynić się do szybszego zaśnięcia spowoduje jeszcze większe kłopoty ze snem.

Najbardziej wskazanym rozwiązaniem, które jest szeroko zalecane przez niektórych ekspertów jest to żeby uprawiać delikatne ćwiczenia wykonywane wieczorem na kilka godzin przed położeniem się spać. Jednym z najrozsądniejszych i szczególnie mocno zalecanych działań jest ćwiczenie jogi, dzięki której zdołamy rozluźnić nasze ciało i będziemy w stanie doskonale się zrelaksować. Poza jogą bardzo ważne i pomocne mogą okazać się popołudniowe spacery dotleniające nasz organizm ewentualnie ćwiczenia tai chi. Pragnąc zadbać w odpowiedni sposób o naszą kondycję fizyczną przynajmniej raz w miesiącu dobrze jest skorzystać z basenu, który pozwoli naszemu organizmowi w doskonały sposób się zregenerować i zrelaksować.

Oprócz spacerów bardzo ważnym czynnikiem jest bez wątpienia utrzymywanie pewnych wyznaczonych przez nas rytuałów, które na pewno wpływają na jakość naszego snu. Utworzenie typowo indywidualnego rytuału przed położeniem się do łóżka pozwoli nam w dość znaczny sposób poprawić jakość naszego snu. Jednym ze sprawdzonych i w doskonały sposób wpływających na nasz sen jest relaksująca wieczorna kąpiel, która powinna być zażywana codziennie. Najlepiej oczywiście żeby odbywała się ona mniej więcej o tej samej porze. Pamiętajmy również żebyśmy kładli się spać przy wyłączonym telewizorze i nie korzystali z laptopa lub komórki przynajmniej godzinę przed udaniem się na spoczynek.

Oczywiście żadna z tych czynności nie będzie w stanie zapewnić nam spokojnego snu, jeżeli w pierwszej kolejności nie zadbamy o dobrze przygotowane łóżko i wygodny materac, dzięki któremu będziemy w stanie dobrze się wyspać. Dzisiejszy rynek materacy, które są nam oferowane w nadzwyczaj szerokim zakresie oferuje do naszego wyboru bardzo wiele różnorakich propozycji i sprawdzonych rozwiązań. Masz mały pokój? Ni szkodzi, są wąskie materace np. 80×200 które idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń. Masz dużą sypialnię? Zainwestuj w szerokie łoże 2x2m. Na pewno znajdziemy materac najlepszy dla naszych osobistych potrzeb i możliwości finansowych. W opisie materaca powinniśmy znaleźć informacje o materiałach użytych do wykonania materaca, o zastosowanych technologiach (te mogą być różne) oraz o poziomie twardości. Dzięki temu łatwiej jest dobrać materac odpowiedni do naszych oczekiwań. Jeśli mamy tu problem, można spróbować wybrać się do centrum handlowego z meblami i tam przetestować, jak w praktyce wyglądają różne strefy twardości.

Previous Article
Next Article