Jak kupić idealne mieszkanie w rozsądnych pieniądzach

Czy chciałbyś mieć idealne mieszkanie? Takie, które będzie spełnieniem Twoich marzeń. Każdy kącik będzie doskonały. Funkcjonalne i idealne estetycznie cztery kąty, które są ziszczeniem naszych największych marzeń. Ale jak kupić takie idealne mieszkanie?

Na rynku jest wiele mieszkań, jednak znalezienie tego idealnego nie jest proste. Wszystko zależy od naszego budżetu. Jeśli na naszym koncie widnieje dość duża suma to możemy sobie pozwolić na wybór mieszkania z wyższej półki. Mamy wówczas do wyboru naprawdę wiele możliwości. Jednak problem pojawia się, gdy nasz budżet jest nieco mniejszy. Nie możemy sobie wtedy pozwolić na przykład na taką liczbę pokoi jaką byśmy chcieli. Musimy zrezygnować z windy, dużego balkonu czy garażu. Jednak jest parę trików, które mogą nam pomóc w tym problemie.

Po pierwsze i chyba najważniejsze to to, aby oglądać ogłoszenia na wszystkich możliwych portalach. Nie ograniczajmy się tylko do dużych portali ale odwiedzajmy też lokalne strony. Portale społecznościowe również mogą okazać się pomocne i nie tylko fora ale także kontakt bezpośredni. Nie zaszkodzi popytać znajomych, tych mniej lub bardziej bliskich czy nie słyszeli o jakimś mieszkaniu na sprzedaż. Czasem aby znaleźć perełkę trzeba głęboko poszukać. Niekiedy może okazać się, że dowiemy się o jakimś mieszkaniu zanim trafi ono na portale ogłoszeniowe.

Zyskamy przez to nie tylko prawo pierwokupu. Otóż niektórzy sprzedawcy nie spodziewają się dużego zainteresowania swoim mieszkaniem i wystawiają na ogłoszeniach niższą cenę. Później duże zainteresowanie powoduje, że cena rośnie.

instal-project - alarmy toruńJeśli nie spieszy nam tak bardzo z zakupem mieszkania, warto jest zaczekać i regularnie oglądać ogłoszenia. Być może, nasze idealne mieszkanie pojawi się w sieci dopiero za 3 miesiące? Co innego jeżeli czas nas goni, wówczas może okazać się, że nie znajdziemy tego idealnego, jedynego lokum i będziemy zmuszeni zadowolić się czymś innym. Dlatego też takie sprawy jak zakupu mieszkania należy planować dużo wcześniej i równie wcześnie zacząć się tym interesować.

Często warto porównać ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego. Może mieszkania, których nawet nie braliśmy pod uwagę są w zasięgu naszej ręki. Być może w ten sposób znajdziemy coś dla siebie.

A co z wystrojem? Ciężko jest znaleźć w pełni wyposażone mieszkanie, w którym wyposażenie i wykończenie będzie nam się podobać w 100%. Tu też należy zwrócić uwagę na to czy nie warto kupić mieszkania do remontu. Może się okazać, że właściciel chciał się pozbyć niezbyt zadbanego mieszkania za grosze, a my po dołożeniu kilkunastu tysięcy zrobimy z tego perełkę. Czasem jest to lepsze rozwiązanie, szczególnie gdy jesteśmy wybredni.

I na koniec jeszcze kilka słów otuchy. Nie bójcie się marzyć. To marzenia mobilizują nas do działania. Dzięki nim nasze życie ma sens. A spełnione marzenie jest więcej warte niż miliony na koncie. Nawet jeżeli wiesz, że nie będziesz kupić mieszkania w ciągu najbliższych lat, to nic. Wyobraź sobie swoje perfekcyjne cztery kąty i pracuj aby je kiedyś kupić.

Previous Article
Next Article