Pranie tapicerki samochodowej – dlaczego warto zlecić?

Brud na tapicerce samochodowej wpływa na komfort użytkowania pojazdu jednocześnie, prezentując się nieestetycznie. Mając na uwadze spędzony czas w samochodzie, łatwo można dojść do wniosku, że tego czasu jest naprawdę sporo. Wynika to z faktu, że nie tylko samochód służy do jazdy z punktu a do punktu b, ale w samochodzie spożywa się również posiłki i przewożone są zwierzęta. Warto zatem wiedzieć, jak odpowiednio prać tapicerkę, aby po pewnym czasie nie straciła swego koloru i nie zaczęła szarzeć. 

Jakie są zalety czystej tapicerki?

Zabrudzenia na fotelach samochodowych są normalnym zjawiskiem. Bardzo łatwo jest je zabrudzić zwłaszcza podczas spożywania posiłku. Niestety jeżeli zabrudzenia nie zostaną szybko usunięte, potrzebne może okazać się, że plamy tak łatwo nie zejdą. Podczas jazdy samochodem przewożone są zwierzęta a, wiążę się to z  pozostawioną sierścią. Kolejnym zagrożeniem higienicznym podczas jazdy samochodem jest obecność kurzu co, powoduje powstawanie na siedzeniach bakterii. Zatem należy prać tapicerkę w aucie nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Osoby posiadające alergię na kurz z pewnością będą odczuwały obecność zgromadzonego kurzu w samochodzie. 

W jaki sposób wyprać tapicerkę w samochodzie?

Dobrze jest dbać o estetykę wnętrza pojazdu, ponieważ świadczy to o kierowcy. Część prac może odbywać się własnoręcznie takich jak np. odkurzanie foteli. W tym celu warto skorzystać z ciepłej wody oraz preparatów, które są przeznaczone do zwalczania zabrudzeń. Należy przy tym pamiętać, aby takie środki były wykorzystywane w rozsądnych ilościach.

Warto jednak raz na 15 000 km przejazdu zlecić taką pracę specjalistom. Osoby profesjonalnie zajmujące się czyszczeniem będą dysponowały odpowiednimi substancjami. Substancje te będą dopasowane do rodzaju materiału. Warto również nadmienić, że takie osoby posiadają na wyposażeniu sprzęt, który jest bardzo skuteczny. Zaawansowane odkurzacze znacznie lepiej poradzą sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju małymi zabrudzeniami czy też sierści zwierząt. Pranie tapicerki samochodowej może się odbywać za pomocą różnych metod. Część firm w celu oczyszczenia tapicerki może wykorzystać metodę tzw. czyszczenia ekstrakcyjnego. Sposób ten polega na wcześniejszym spryskiwaniu powierzchni detergentem, po czym następnie następuje odessanie zabrudzeń. 

Należy pamiętać o czyszczeniu tapicerki

Niezależnie czy dbanie o  tapicerkę będzie odbywać się własnoręcznie, czy za pomocą profesjonalnej firmy warto pamiętać o jej czyszczeniu. Nie tylko ze względów estetycznych, ale też w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów zdrowotnych.  

Previous Article
Next Article