Nieruchomości na hiszpańskiej prowincji – dlaczego warto w nie zainwestować?

Hiszpania to kraj atrakcyjny dla każdego inwestora, który posiada większą ilość wolnych środków pieniężnych. Nie chodzi jednak o inwestycje kapitałowe, a w głównej mierze o inwestowanie w nieruchomości. Choć najatrakcyjniejsze wydają się duże miasta bądź miejscowości turystyczne, zakup nieruchomości na hiszpańskiej prowincji również może być dobrym pomysłem.

Taniej, lecz wciąż dochodowo

Nieruchomości Hiszpania, które położone są w małych miasteczkach, mogą być nawet o 30% tańsze w stosunku do tych, które znajdują się w dużych miastach i w miejscowościach nastawionych na turystów. To sprawia, że na ich zakup mogą pozwolić sobie nawet osoby, których kapitał inwestycyjny jest nieco ograniczony. Warto mieć na uwadze, że obecnie bardzo wielu turystów, którzy chcą poznać prawdziwą Hiszpanię, decyduje się wynajmować mieszkania na wakacje właśnie w mniejszych miastach. Robią to także osoby, które przyjeżdżają pracować do większych miejscowości. Powodem jest fakt, iż ceny w dużych miastach są często bardzo wysokie, zatem nie każdy może pozwolić sobie na to, aby wynająć tam pokój czy własne mieszkanie. Dlatego też nieruchomości, które kupimy w małych miejscowościach, również okazują się dochodowe. Co ciekawe, pozwalają one osiągnąć podobną stopę zwrotu (w ujęciu rocznym), co nieruchomości położone w większych miastach. 

Mieszkanie dla siebie

Niektórzy kupują nieruchomości w Hiszpanii w celach inwestycyjnych, inni traktują mieszkania jako inwestycję tylko dla siebie. Coraz więcej osób myśli o tym, aby przeprowadzić się do Hiszpanii na stałe bądź przynajmniej spróbować, jak wygląda życie w tamtych zakątkach świata. Pomaga w tym praca zdalna, którą możemy wykonywać z dowolnego miejsca. Niemniej jednak coraz więcej osób szuka dla siebie spokojnego miejsca na emeryturę, decydując się zamieszkać w Hiszpanii. Warto pomyśleć o zakupie mieszkania w mniejszej miejscowości, i to nie tylko ze względu na niższe ceny transakcyjne. Koszty życia w małych miasteczkach są o wiele niższe, niż w większych miejscowościach. Wypoczynkowi nie sprzyja duża liczba turystów, którzy przybywają do Hiszpanii przez cały rok. Wystarczy poczytać relacje mieszkańców Barcelony czy Malagi, aby dowiedzieć się, o czym mowa. Jeśli zależy nam na tym, aby zamieszkać w „prawdziwej” Hiszpanii, wybierzmy mniejsze miasta. To właśnie tam znajdziemy to, czego szukamy – kulturę, dialekty, typowo hiszpańskie podejście do życia. Mniejsze miasta zwykle są bardzo dobrze skomunikowane z większymi, zatem bez problemu załatwimy wszelkie sprawy urzędowe bądź znajdziemy rozrywki, jakich brakuje w naszym miejscu zamieszkania. 

Previous Article
Next Article