Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Planując remont lub urządzanie kuchni w nowym domu lub mieszkaniu, warto wybrać nowoczesne, wysokiej jakości meble. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, które posłużą domownikom przez lata i zawsze będą wyglądać świetnie. Zastanawiasz się, dlaczego warto inwestować w meble na wymiar? Nie wiesz jak zaaranżować kuchnię zgodnie z najnowszymi trendami? Podpowiadamy.

Kuchnia z kamieniem w roli głównej

Kamieni w stylowej kuchni w 2022 roku po prostu nie brakuje. Można go wprowadzić w postaci drobiazgów, takich jak kamienne deski do krojenia czy zaprawa dekoracyjna, ale najlepszą ozdobą są kamienne blaty stołów i szafek, kamienne podłogi, czy duże panele ścienne. Oczywiście nie musisz używać prawdziwego marmuru lub trawertynu – możesz użyć na przykład płytek wypalanych kwarcem lub płytek teksturowanych. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na kuchnie premium koniecznie wybierz naturalne materiały. 

Kuchnia premium w kolorze czarnym

Do niedawna szafki kuchenne kojarzyły się głównie z jasnymi kolorami. Ciemny kolor mebli uważany jest za całkowicie rewolucyjny sposób na umeblowanie tej przestrzeni. Należy zauważyć, że oba rozwiązania świetnie prezentują się w kuchniach nowoczesnych, niestandardowych lub modułowych. Na razie można powiedzieć, że pokój coraz bardziej otwiera się na czerń. To projekt nie tylko dla tych, którzy cenią odważne wnętrza. Kuchnia premium  może w pełni sprostać indywidualnym oczekiwaniom i preferencjom. Dlatego czerń może odgrywać główną rolę w kuchni lub być po prostu ekstrawaganckim akcentem. Ciemne meble najlepiej umieszczać w przestronnych pomieszczeniach z dużymi oknami. Duże obszary i naturalne światło sprawią, że czerń nie będzie przytłaczająca. Odpowiedni dobór materiałów sprawi, że czarne meble dopełnią każdy styl wystroju Twojego domu.

Nie zapomnij o drewnie

Kluczowe trendy wyposażenia na 2022 rok oparte są na drewnie, które pomaga stworzyć we wnętrzu przytulną, ciepłą atmosferę i uzupełnia inne materiały. W 2022 roku będziemy mogli zobaczyć kolejne aranżacje z wykorzystaniem tego materiału. Czołowi producenci mebli, wraz z rosnącą popularnością trendu na naturalną kolorystykę wnętrz kuchennych, poszerzają swój wybór paneli opartych na naturalnym drewnie i proponują coraz doskonalsze alternatywy. Na rynku meblowym w tym roku modne są również meble z drewnianymi uchwytami i drewnianymi wykończeniami na przedniej krawędzi mebla. Drewniana kuchnia doskonale sprawdzi się w aranżacjach w stylu nowoczesnym, boho, klasycznym, a także skandynawskim.

Previous Article
Next Article