Czy warto mieć monitoring na posesji?

Inteligentny monitoring to dobra propozycja – poprzez cały czas można podglądać na monitorze smartfona co dzieje się na działce, 70 km od domu domu, odbierając ostatecznie, iż may tam całkowitą kontrolę. Natomiast to wszystko dzięki ruchomym kamerom zdolnym ostrzegać, wykrywać ruch oraz kontrolować obcych. Żyjemy w ciekawych czasach. Niby zewsząd atakuje nas technika, korzystamy z komórek, smartfonów, smartwatchy oraz całej rzeszy innych narzędzi, natomiast często nie możemy wesprzeć się nią aby zabezpieczyć się przed trudnymi wypadkami.

Jaki teren ma być pojęty monitoringiem?

Wyznaczając rejon jaki ma być kontrolowany wymuszamy ilość oraz typ kamer. By kontrolować tenże sam teren można wykorzystać parę kamer o małym kącie widzenia (bez zniszczeń obrazu) czy kamerę o niezwykle dużym kącie widzenia rodzaju „rybie oko”. Do określenia zakresu monitoringu korzystne mogą być mapy Google. Znajdź własny adres, osiągnij maksymalne zbliżenie oraz uruchom podgląd z satelity. Zastosuj rolę pomiaru odległości.

Kamera wodoszczelna oraz wandaloodporna

Przestępcy starają się na jakimkolwiek etapie wykorzystywać bezmyślność mieszkańców. Powszechnie starczy choćby nieco „otwarta furtka” do tego, aby zostać okradzionym. Nie wspominamy o tym, iż kradzieże dzieją się z własnej winy, natomiast należałoby zwracać uwagę na to, jaki prowadzimy tryb życia, lub emanujemy posiadanymi dobrami oraz czym się chwalimy. Choćby jedno proste zdjęcie wrzucone z rodziną na wczasach opublikowane na portalach społecznościowych jest symbolem dla włamywaczy, iż w budynku nie ma nikogo oraz włamanie będzie niezwykle łatwe.

Wodoszczelność oraz wandaloodporność to standardowe właściwości, jaki winien mieć monitoring Kalisz. Obudowa winna chronić składniki komputerowe oraz optykę kamery w taki sposób, by wilgotność oraz zabrudzenia nie miały do nich dostępu. Istotnym parametrem jest też rozstęp temperaturowy, w jakim urządzenie może funkcjonować bez uszkodzeń. Należy ponieważ pamiętać, iż we własnym klimacie jednoroczna różnica temperatur jest niewątpliwie duża, zatem nasza kamera musi być wytrzymała zarówno na chłód, jak również na upał.

Aktywny monitoring podwórka

Najskuteczniejszym wyjściem jest realizacja monitoringu korzystającego na kamerach IP o doskonałej rozdzielczości czy kamerach analogowych. Mowa tutaj o rozdzielczości mającej co najmniej 1920 x 1080, zapewniającej dobre rozpoznawanie osób oraz dobre modelowanie typów obiektów. Należałoby pamiętać, iż duża rozdzielczość jest potrzebna przy cyfrowym powiększaniu obrazów. Obserwując ogromną przestrzeń, jaką jest podwórko, należałoby dobrać kamery o dużym kącie widzenia. Jednakowo doskonałym pomysłem są kamery z zarządzanym obiektywem o zmiennej ogniskowej, jakie gwarantują szansę dopasowania kąta widzenia kamery do badanego terenu.

Previous Article
Next Article