aparat

Urządzenia szpiegowskie

Współcześni detektywi w swej pracy wykorzystują wiele nowoczesnych urządzeń szpiegowskich. Postępujący rozwój technologii i związana z nim miniaturyzacja pozwalają na tworzenie niewielkich urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz.

Rejestratory dźwięku i obrazu

Jeśli chodzi o sprzęt do nagrywania dźwięku, największą popularnością cieszą się dyktafony oraz pluskwy. Do dyskretnego nagrywania rozmów doskonale nadają się dyktafony kamuflowane w takich przedmiotach jak pendrive, zegarek czy długopis. Pluskwy do podsłuchów umieszczane mogą być listwach zasilających, a nawet myszach komputerowych. W sprzedaży dostępne są również mini kamery umożliwiające nagrywanie obrazu w jakości hd. Rejestratory obrazu ukryte mogą być w okularach, długopisach, budzikach, zegarkach, a także brelokach. W zależności od rodzaju i jakości urządzenia, zarejestrowany obraz można nagrywać na kartach pamięci lub przesyłać bezpośrednio do odbiorcy za pomocą wi-fi.

drzewa

Inne przydatne urządzenia

Chociaż mini kamery i pluskwy to produkty najczęściej wykorzystywane w pracy detektywów, coraz częściej sięgają oni również po inne urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem są lokalizatory gps. Niewielki moduł umieszczony w samochodzie pozwala pokazywać jego lokalizację w czasie rzeczywistym. Urządzenie to pozwala przede wszystkim na dyskretną obserwację poruszającego się obiektu bez ryzyka wykrycia obserwującego. Postępująca cyfryzacja życia i rosnący dostęp do komputerów oraz urządzeń mobilnych sprawiają, że coraz częściej wykorzystywane jest oprogramowanie szpiegowskie pozwalające na monitorowanie komputera lub smartfona i uzyskiwaniu dostępu do prywatnych danych zapisanych na dyskach. Wysokiej jakości oprogramowanie działa w sposób niezauważony i jest niewykrywalne przez programy antywirusowe. Rosnąca ilość urządzeń szpiegowskich sprawia, że coraz więcej osób narażonych na utratę prywatności korzysta z nowoczesnych wykrywaczy kamer i podsłuchów. Taki sprzęt przydaje się w szczególności podczas prowadzenia rozmów biznesowych.

Sprawdź także: https://www.lights.com.pl/

Previous Article
Next Article