remont mieszkania

Co powinno decydować o wyborze fachowca do remontu?

Remont to hasło, które budzi u ludzi skrajnie różne reakcje emocjonalne. U jednych – ekscytację, poczucie wręcz nadciągającej ciekawej i niebanalnej przygody, która zwiastuje zupełnie nowy, pełen ciekawych zwrotów akcji etap. Wówczas ekscytacja i zdrowa energia biorą górę nad wszelkimi sprawami, które ludzi od remontów zwyczajnie odpychają. I bardzo dobrze. Bo umówmy się, zdecydowanie lepiej jest się skoncentrować na pozytywnych emocjach, zamiast kręcić się w kółko i wyszukiwać w remoncie kolejne denerwujące aspekty.

Kluczem do szczęśliwego przeżycia wszelkich remontowych okoliczności jest wybór odpowiedniego fachowca. Takiego, który nie tylko będzie potrafił zrobić wszystko, czego potrzebujemy, ale dodatkowo jeszcze będzie w pełni odpowiedzialny za to, jak jego efekty pracy utrzymują się przez lata. Najchętniej, w nienaruszonym stanie. I tu, wbrew temu co często można przeczytać w necie, nie mamy wcale przed sobą takiej trudnej misji. Bo po pierwsze, nie jest prawdą to, że wszyscy najlepsi fachowcy z Polski są dzisiaj aktywni na rynku, owszem. Ale w Skandynawii czy w Wielkiej Brytanii. Nonsens, to że mnóstwo ludzi powyjeżdżało, nie znaczy że zostali tylko tacy, którzy potrafią tylko trochę albo zupełnie nic. No i tutaj mamy chyba długofalowy efekt niegdysiejszego programu „Usterka”, który wielu Polakom zainstalował niechęć do fachowców wszelkiej maści. Nawet tych uczciwych, bo generalnie program polegał na demaskowaniu tych, co właśnie robili różnego rodzaju przekręty i działali „na oko”.

Magia rekomendacji – czy tylko?

Wiadomo, że najchętniej korzystamy z usług fachowców, których znamy. Jeśli nie osobiście z wcześniejszych doświadczeń, to na przykład na podstawie efektu ich prac w domach/mieszkaniach rodziny czy znajomych osób. Jeśli widzimy, że dajmy na to, kafelki w łazience czy kuchnia pod wymiar jest zrobiona dokładnie tak, jak powinna, bez problemu – wiadomo, mamy już pierwszy powód, dla którego warto zwrócić się do konkretnego wykonawcy. Ale tak naprawdę, taka sytuacja nie występuje aż tak bardzo często. Tym samym, trzeba mieć na uwadze, by szukać sprawdzonych i profesjonalnych fachowców w inny sposób. I tutaj, jak w wielu przypadkach, gdy trzeba coś zrobić w sposób wygodny i móc przy tym zaoszczędzić naprawdę wiele cennych godzin, przydaje się dostęp do internetu. Jeśli chodzi o to narzędzie, w wyszukiwaniu fachowców jest na dzień dzisiejszy drabina remontniezastąpione. Po pierwsze dlatego, że możemy w błyskawicznym czasie prześwietlić wielu fachowców. Są porównywarki, są portale ogłoszeniowe. To jedno. Ale na tym nie koniec. Bo po drugie, możemy z łatwością znaleźć opinie o praktycznie każdym fachowcu. Dzięki temu od razu wiadomo, do którego można podejść z pełnym zaufaniem, a od którego z pełnym zaangażowaniem sił i energii, po prostu uciekać.

A kiedy już wybierzemy fachowca…

 

Teraz jest tak, że wszystko chcielibyśmy szybko, na już. To w zasadzie dotyczy wielu dziedzin życia, mając na uwadze jeszcze fakt, z jak wieloma udogodnieniami mamy do czynienia na przykład na poziomie wyszukiwania i zestawiania ze sobą informacji, trzeba przyznać, że taki pośpiech nie dziwi. Jednak umówmy się – dobry i znający się na rzeczy wykonawca musi zrobić wszystko krok po kroku. Nawet jeżeli działa szybko, może się bez problemu wyrobić. To jednak trzeba mieć na uwadze, że na efekt trzeba będzie zdecydowanie poczekać. Na przykład, do momentu aż posprzątamy wszystko po remoncie.

Previous Article
Next Article