Jak dobrać dekoracyjne poduszki do salonu?

Wybór odpowiednich dodatków do salonu może zupełnie odmienić jego wygląd. Bardzo ciekawym pomysłem na małą metamorfozę mieszkania może być wymiana obecnych poduszek dekoracyjnych na nowe, o zupełnie innych kolorach. Taka niepozorna zmiana często okazuje się kluczem do uzyskania zupełnie nowego wyglądu wnętrza!

Kolor poduszek ma znaczenie!

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę kupując poduszki na sofę czy fotel w salonie jest ich kolor. O znaczeniu właściwie dobranej kolorystyki rozpisują się dzisiaj zarówno projektanci wnętrz, firmy aranżacyjne, jak i setki blogerów zawodowo opisujących metamorfozy ich mieszkań. Właściwie dobrany kolor może o 180 stopni zmienić wnętrze salonu: z nudnego na pełen energii, z ciemnego na jasny, ze smutnego na wypełniony radością. (https://nija-store.com/pl/14-tropical-garden) Dla przykładu zielone poduszki wprowadzone do wnętrza o dość mrocznej, czarnej stylistyce, wnoszą do pomieszczenia nutkę nadziei, spokoju i optymizmu sięgającego inspiracji prosto z natury. Zieleń, jako barwa kojąca może się też idealnie sprawdzić w pomieszczeniach, w których mieszkają osoby bardziej nerwowe, choleryczne, wiecznie pobudzone. Kolor nadziei będzie skutecznie tonował ich emocje i huśtawki nastrojów. Świetnie sprawdzi się też w pokojach nadpobudliwych dzieci.

Poduszki jednolite czy pełne oryginalnych wzorów?

Dekoracyjne poduszki można zestawiać ze sobą na kilka różnych sposobów. Mogą to być poduszki jednolite np. cztery zielone poduszki i cztery żółte, dwie szare i dwie różowe, trzy niebieskie i dwie pomarańczowe itd. Ciekawą wariacją jest połączenie poduszek jednolitych z wielobarwnymi lub wzbogaconymi o oryginalne nadruki, motywy filmowe, napisy czy drukowane animacje. Przy takim łączeniu wzorów i kolorów warto jednak pamiętać, że nadmiar może być w tym przypadku szkodliwy i zamiast uzyskać ciekawą dekorację kanapy czy łóżka, stworzy się w pokoju jeden wielki szum bodźców, który będzie źle wpływał na domowników. Podstawa zasada projektantów wnętrz mówi tutaj jasno: lepiej mniej, a z głową, niż za dużo i nieczytelnie.

Przy współpracy: https://nija-store.com/pl/

Previous Article
Next Article