nowoczesny-salon

Kopalnia inspiracji dla aranżacji wnętrz – Pinterest i Instagram

Żyjemy w czasach, w których jeszcze kilka lat temu niezbyt popularne społecznościowe platformy, przekształciły się w naprawdę bardzo mocno zaakcentowane elementy sieciowej codzienności. Nie ma się czemu dziwić. Przeciętny użytkownik internetu „kupuje” oczami. To znaczy – jest przyzwyczajony do obrazów. Różnych – w zależności od tego, czego szuka. Nawet zakupy internetowe zaczynają się przecież od oczu. Jeśli niekoniecznie musimy coś przymierzać czy dotykać i widzieć real time przed zakupem, wystarczy że zerkniemy na miniaturę lub galerię produktu w sklepie internetowym. Przecież czasami to całkowicie wystarczy, bo na poziomie pierwszych reakcji od razu wiemy czy coś będzie na tak, czy też ewidentnie na nie.

Inspiracja z neta przenoszona do prawdziwego życia

Jednym z największych atutów jeśli chodzi o platformy typu Pinterest, jest praktycznie bezproblemowe docieranie do tego, czego potrzebujemy. Piny, które dotyczą różnego rodzaju aspektów urządzania wnętrz to coś, co po prostu niesamowicie ułatwia poszukiwania inspiracji i aktywizuje do działania. Działa to na takiej zasadzie – jeśli coś widzimy, to znaczy, że ktoś już to zrobił – przykładowo możemy szukać po pomieszczeniach np. salon i zobaczyć jak inni dekorują salony np. przy użyciu plakatów. Zaaranżował, użył, wykorzystał w swoich czterech kątach. A skoro ktoś zrobił coś raz, oznacza to że:

  • możemy swobodnie zrobić to samo własnymi rękoma
  • możemy dotrzeć do stron czy sklepów z produktami wykorzystanymi na zdjęciu
  • mamy doskonałą szansę na to, by znaleźć idealne dla siebie rozwiązania

Dlaczego warto czerpać z mediów społecznościowych?

To pewnego rodzaju ułatwienie jeśli chodzi o dostępność i osiągalność różnych trendów, rozwiązań, produktów i usług. Bo na przykład może okazać się, że konkretny produkt nie jest dostępny w Polsce. Ale nie jest wówczas problemem znalezienie namiaru na miejsce, skąd konkretny produkt możemy sobie sprowadzić. Ważne jest to, że jesteśmy w stanie wypatrzeć konkretne rozwiązanie. Potem organizacja dostawy i całej reszty, to tylko kwestia paru kliknięć. A trzeba podkreślić, ze generalnie dzięki internetowi mamy praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o kreatywne podejście do wnętrz. Inspiracja czyha na nas praktycznie wszędzie. Choć właściwie, czyhanie nie jest tu może słowem na miejscu, ponieważ mamy do czynienia z pobudzaniem kreatywności.

Kreatywność wspomaga oszczędność

O co właściwie chodzi? Przede wszystkim o to, że gdy mamy do czynienia z odtwarzaniem jakiegoś rozwiązania metodą DIY, czyli do it yourself, będziemy mogli swobodnie skorzystać z tanich elementów. To z kolei spowoduje, że uruchomi się nam kombinowanie. Oczywiście ma to swoje ogromne zalety. Bo po pierwsze – możemy oszczędzić sporo kasy. Po drugie – takie twórcze podejście ma generatywny wymiar i często jest tak, że stworzymy coś więcej niż tylko przeniesione skądś rozwiązanie. Generalnie DIY we wnętrzach święci w ostatnich latach triumfy. Coraz więcej osób się tym zajmuje, mamy mnóstwo blogów, forów dyskusyjnych, długo by wymieniać.

Jednak media społecznościowe są najłatwiej dostępnym i najprościej osiągalnym kanałem inspiracji. Warto o tym pamiętać, gdy już będziemy chcieli się za coś zabrać. Pinterest i Instagram na pewno ułatwią wiele – w kwestii aranżacji, remontów, inspiracji i każdego działania, które w ogóle wiąże się z wnętrzem.

Previous Article
Next Article