logo

Sztuka wyboru kuchenki mikrofalowej

Kuchenki mikrofalowe dzielą polskie społeczeństwo jak mało które urządzenie. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rodzaju rozwiązań posiadają swe argumenty, które nierzadko bywają mitologizowaniem funkcjonowania tytułowego urządzenia. Dla tych, którzy decydują się na zakup kuchenki mikrofalowej przygotowaliśmy kilka porad, które warto uwzględnić przy wyborze.

Działanie mikrofalówki

Zacznijmy od tego, że zasada działania każdej mikrofalówki jest dokładnie taka sama. Żywność włożona do urządzenia zostaje ogrzewana przy zastosowaniu mikrofal, których celem jest wprawienie cząsteczek wody w określone drgania. Cząsteczki będące w ruchu stykają się, co prowadzi wytwarzania ciepła, które następnie rozchodzi się po danej potrawie. Metoda działania pozostaje niezmienna bez względu na wariant, podobnie jak budowa, która poza designerskimi dodatkami nie ulega drastycznym różnicom. Standardowa konstrukcja opiewa w komorę wyposażoną w drzwiczki z przezroczystą szybą oraz wbudowaną siatką. Skoro różnice występujące pomiędzy mikrofalówkami w owych aspektach są znikome, rodzi się pytanie – na jakie kryteria zwracać uwagę podczas zakupu tytułowego urządzenia?

biel

Poza ceną kluczowym kryterium są parametry. To właśnie one wpływają w sposób pośredni i bezpośredni na wariant trybu pracy oraz poziom wydajności urządzenia. Do podstawowych parametrów mikrofalówek zaliczamy :

– moc
– pojemność i rozmiar kuchenki mikrofalowej
– rodzaj sterowania
– wnętrze
– zabezpieczenia

Mrożenie

Biorąc pod uwagę rynkową ofertę, warto także zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe (warto sprawdzić: keyless protector). Do tych najpopularniejszych zaliczamy rozmrażanie, podgrzewanie, grill, crisp, pizza, gotowanie na parze oraz termoobieg. Dodatkowe funkcje kuchenek mikrofalowych nie przekonują jednak sceptyków. O wady i zalety tytułowego urządzenia zapytaliśmy szefa kuchni – Kryspina Złocistego.

„Ja jestem wierny tradycyjnym formom kulinarnym, dlatego z mikrofali korzystam rzadko. Istnieją jednak sytuacje w których to urządzenie przychodzi z ratunkiem. Do zalet kuchenki mikrofalowej zaliczam błyskawiczny czas przyrządzania poszczególnych potraw, wielofunkcyjność pozwalającą na coraz to nowsze działania oraz prostotę w utrzymywaniu czystości. Wady? To przede wszystkim zbytnie wysuszanie potraw – zwłaszcza mięsa, ograniczone możliwości co do niektórych produktów oraz brak możliwości uzyskania chrupiącej skórki…”

Jeśli szukasz płytek do domu czy na taras wejdź na https://plytki.pl/

Previous Article
Next Article