sufit

ŻYRANDOL – PIĘKNY I NIEZASTĄPIONY

Każdy wie, że społeczeństwo zaczęło żyć w trybie, w którym nie dałoby rady przeżyć bez elektryczności. Sam fakt, że gdy za oknem zapada zmrok, w naszych domach, nagle zapalane jest mnóstwo świateł. Czy dalibyśmy teraz radę wykonywać nasze codzienne czynności przy świecy? Raczej nie. Zazwyczaj, podstawowym oświetleniem naszych pomieszczeń jest żyrandol. Daje on idealne światło, docierające w najmniejsze zakamarki naszego pokoju. Również dobrze sprawdza się pod względem estetycznym, możemy dobrać wygląd żyrandolu, tak, aby idealnie pasował do naszego wystroju.

ŻYRANDOL – RODZAJE

Na rynku możemy się spotkać z wieloma przeróżnymi rodzajami żyrandoli. A więc, każdy bez problemu wybierze coś dla siebie. Jednym z podstawowych rodzajów jest żyrandol tradycyjny. Cechuje się on prostym kloszem i stonowanymi kolorami. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i nadaje niezwykłego charakteru naszemu pomieszczeniu. Bardzo dobrze sprawdza się dla osób preferujących tradycyjny wystrój wnętrz. Kolejnym rodzajem, bardzo często spotykanym w naszych domach jest żyrandol nowoczesny. Dzięki temu, że dostępny jest w wielu różnych kształtach, idealnie pasuje do nowoczesnych pomieszczeń, w których króluje minimalizm. Wzorowany jest na modelach w stylu modernistycznym. Zazwyczaj wykonany jest w kolorach bieli, czerni i szarości oraz posiada bardzo małą ilość detali. Bardzo efektownym rodzajem jest zdecydowanie żyrandol kryształowy. Przyciąga wzrok każdego człowieka oraz dodaje przepychu i zamożności naszemu mieszkaniu. Idealnym i na pewno niezastąpionym dodatkiem będzie również w każdej sali weselnej, hotelu, czy restauracji. Istnieje jeszcze wiele rodzajów żyrandoli m.in: industrialne, szklane, rustykalne. Który z nich wybierzemy, to zależy tylko od nas.

diament

JAK IDEALNIE DOBRAĆ ŻYRANDOL?

Dzięki temu, że żyrandole (https://www.lights.com.pl/Zyrandole-245k/) występują w tak wielu przeróżnych rodzajach, możemy się zastanawiać, który z nich najlepiej pasuje do naszego pokoju. Jednak, wybór oświetlenia, wcale nie jest trudny. Na początek, należy wziąć pod uwagę wielkość naszego pomieszczenia. Jeśli szukamy żyrandola, który umieścimy na bardzo dużym metrażu, to oczywiście nie może on posiadać tylko jednej żarówki. Inaczej, będziemy się zmagać ze zbyt słabym oświetleniem. Jeżeli nasze pomieszczenie jest niezbyt duże i dodatkowo posiada niski sufit, najlepszym wyjściem będzie zakupienie niedużego żyrandola z żarówkami skierowanymi ku górze, co optycznie poszerzy nasz pokój. Jeżeli natomiast w grę wchodzi ogromny salon, możemy nieco zaszaleć z wyborem oświetlenia. Dobrym wyjściem będzie kupno dużego, ozdobnego żyrandola, co znacznie wypełni naszą przestrzeń. Jeśli chodzi o wybór stylu, to wszystko zależy od naszych upodobań i wystroju naszego domu.

Autor: Sklep Lights

Previous Article
Next Article